آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی از هفته اول شهریورماه با ۶ هزار ظرفیت تضمین اشتغال

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: پذیرش دانشجو برای مهرماه سال جاری از هفته اول شهریورماه با ۶ هزار ظرفیت دارای تضمین اشتغال آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان اردبیل، دکتر حسین بلندی در دیدار با استاندار اردبیل، ضمن معرفی مزایای تحصیل در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی با اشاره به اصل مهم تقاضامحوری در شکل گیری و فعالیت دانشگاه گفت: تدوین برنامه‌ درسی در این دانشگاه با همکاری خبرگان بازار از طریق شناسایی شغل و تجزیه و تحلیل آن آغاز و نیاز آموزشی طی فرآیند مشخص به برنامه درسی تبدیل می‌شود، پیوستگی ارتباط دانشگاه جامع علمی‌کاربردی با صنایع به گونه‌ای است که علاوه بر تدوین دوره، اجرای آن نیز در محل استقرار صنعت و با استفاده از تجهیزات و امکانات آن محقق می‌شود.

دکتر بلندی در ادامه اظهار داشت: ساختار دانشگاه جامع علمی کاربردی به نحوی است که این دانشگاه نه دانشگاهی در کنار صنعت بلکه این دانشگاه بخشی از صنعت محسوب می شود .

 وی در ادامه گفت: در این دوره مدیریتی تلاش شد با طراحی الگوی جدید پذیرش، حلقه ارتباط با صنایع از طریق تعهد به تضمین اشتغال بخشی از ورودی های دانشگاه محکم‌تر شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در 29 فروردین سال جاری در ارتباط با ضرورت لحاظ آمایش سرزمین در ارایه آموزش‌ها و اهتمام جدی برای رفع بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، یادآورشد: با سرلوحه قرار دادن فرمایشات ایشان تلاش کردیم ضمن انجام کامل آمایش آموزش عالی علمی‌کاربردی، در برنامه‌ها تسریع نماییم بنابراین طی هماهنگی و رایزنی با 120 شرکت مجری آموزش‌های علمی‌کاربردی، 27 هزار ظرفیت تضمین اشتغال فراهم شد که از این تعداد ۶ هزار ظرفیت تضمین اشتغال برای پذیرش مهر 1402 در نظر گرفته شده است.

دکتر بلندی افزود: از بین این فرصت‌های شغلی تضمین شده بخشی از دانشجویان در حین تحصیل و بخشی نیز پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می شوند.

وی در بخشی از سخنان خود به طرح “آباد” نیز اشاره کرد و گفت: هدف این طرح آموزش برای اشتغال دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌ها با کمک صنعت است که طی آن دوره‌های آموزش عالی کوتاه مدت مهارتی در محل کار آموزش داده می‌شود. رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: با استقبال صنایع فعال در آموزش‌های علمی‌کاربردی هم اکنون 45 هزار ظرفیت برای مهارت‌آموزی در حوزه آموزش عالی ایجاد شده که این میزان قابل ارتقا به 100 هزار دانش‌آموخته نیز می‌باشد.

وی یادآورشد: کمک به ایجاد اشتغال برای جوانان این مرز و بوم، یک کار ملی، اعتقادی و باور دینی است که اقدامی جهادی می‌طلبد و امیدواریم باتوجه به تجارب موفق دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی در حوزه توانمندسازی نیروهای انسانی برای ورود به بازار کار و ارتقای توان اشتغال‌پذیری جوانان، با همراهی بیشتر نهاهای متولی بتوانیم گام های موثرتری برداریم.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در پایان سخنان خود اعلام کرد: ثبت‌نام جهت پذیرش در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در ۵ هزار و ۸۵۳ کد رشته محل در هفته اول شهریور ماه آغاز می‌شود که این کد رشته‌ها متناسب با اشتغال و پاسخگویی به نیاز بازار کار خواهد بود.